O NAS    KONTAKT    DYSTRYBUTORZY    LINKI    Polityka plików cookies    
  

Zwrotnice antenowe służą do podłączenia kilku anten skierowanych na różne nadajniki w celu odebrania wszystkich programów analogowej i cyfrowej telewizji naziemnej na danym terenie. Umożliwiają odbiór do 11 programów (ZWA-KR-KT1) i przy umiarkowaej cenie zastepują selektywnie strojone wzmacniacze kanałowe.
Chcąc zapewnić optymalne parametry odbioru wszystkich programów telewizji naziemnej musimy połączyć kilka anten skierowanych na różne nadajniki. Prawie każdy instalator zauważył, że w antenie skierowanej na wybrany nadajnik indukują się także programy z innych nadajników. Najprostsze połączenie anten z użyciem zwrotnicy szerokopasmowej czy sumatora prowadzi do nakładania się obrazów. Na ekranie telewizora pojawiają się wtedy podwójne i przesunięte obrazy. Aby tego uniknąć, należy maksymalnie stłumić sygnły niepożądane, mozliwie bez strat przepuścić pożądane oraz wyrównać ich poziomy. Dotychczas rozwiązywano to za pomocą kombinacji filtrów środkowo-zaporowych, środkowo-przepustowych i sumatora lub selektywnie strojonego wzmacniacza kanałowego. Pierwsze rozwiązanie wymaga stosowania wielu elementów oraz powoduje osłabienie użytecznego sygnału o min 4dB.W drugim przypadku stosuje sie dostępne na rynku, drogie, selektywnie strojone wzmacniacze kanałowe w cenie powyżej 500zł. W miejsce tych rozwiązań można zastosować zwrotnicę kanałową, która przy umiarkowanej cenie realizuje w optymalny sposób wszystkie opisane wyżej zadania.
Zwrotnica złożona jest z precyzyjnie zestrojonych filtrów środkowo-zaporowych i filtrów środkowo-przepustowych, zaprojektowanych dla określonego terenu, w oparciu o dane stacji nadawczych oraz doświadczenia instalatorów. To instalator decyduje i współtworzy potrzebne rozwiązania.
Poniżej przedstawiamy zalety naszych zwrotnic:
a) możliwość uzyskania tłumienia w paśmie przepustowym ok.1dB a w paśmie zaporowym > 35dB,
b) bardzo duża selektywność (kanał w kanał) - jedna antena może odbierać np. kanał 32 a druga kanał 33 ZWA-KR-KT1 , ZWA-LEŻ1 ;
c) ograniczenie ilości elementów do jednego, w którym w razie potrzeby, można umieścić korektory wyrównujące poziomy sygnałów indukowanych w antenach. Używanie na etapie konstrukcji i strojenia zwrotnic najwyższej klasy przyrządów pomiarowych firmy Agilent Technologies - analizatora wektorowego 8712ET i analizatora sieciowego E5062A jest gwarancją jakości produkowanych wyrobów. Nowością na rynku antenowym jest sposób w jaki firma Waldi realizuje zamówienia na swoje produkty. Po opracowaniu wyrobu jego charakterystyka amplitudowo-czestotliwościowa jest przesyłana do zaakceptowania przez zamawiającego. Po jego zgodzie i ewentualnych korektach finalizujemy zamówienia. Tym sposobem to Wy Drodzy Państwo tworzycie nasze wyroby.

Polecamy artykuł "Nowoczesne rozwiązania instalacji antenowych" dostępny także w SAT KURIER 2/2006.BEŁCHATÓW
BIAŁOGARD
BIAŁYSTOK
BIELSK PODLASKI
BIŁGORAJ
BUSKO ZDRÓJ
BYDGOSZCZ
CHODZIEŻ
CHOJNICE
CHRZANÓW
CZAPLINEK
CZĘSTOCHOWA
CZŁUCHÓW
ELBLĄG
GDAŃSK
GDAŃSK-ELBLĄG
GDYNIA
GLIWICE
GNIEZNO
GORZÓW WIELKOPOLSKI
GOSTYŃ
IWIERZYCE
JAROCIN
JAROSŁAW
JAWORZNO
JELENIA GÓRA
JĘDRZEJÓW
KALISZ
KALISZ-SIERADZ
KATOWICE
KĘDZIERZYN KOŹLE
KIELCE
KIELCE-KRAKÓW
KIETRZ
KOŁO
KOŁOBRZEG
KONIN
KONIN ŁÓDŹ
KOSZALIN
KOŚCIERZYNA
KRAKÓW
KRAKÓW/KATOWICE
KRAŚNIK
KROSNO
KROTOSZYN
KRYNICA MORSKA
KRZANOWICE
KUDOWA ZDRÓJ
KUTNO
KWIDZYŃ
LESZNO
LEŻAJSK
LUBARTÓW
LUBLIN
LUBOŃ
ŁAŃCUT
ŁOWICZ
ŁÓDŹ
ŁÓDŹ-CZĘSTOCHOWA
ŁÓDŹ-WARSZAWA
MIELEC
MIKOŁÓW
NOWA SÓL
NOWY TOMYŚL
NYSA
OLEŚNICA
OPOCZNO
OPOLE
OSTRÓW WIELKOPOLSKI
PABIANICE
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
PLESZEW
PŁOCK
PŁOCK - WARSZAWA
PŁOŃSK
PŁOŚNICA
POŁCZYN ZDRÓJ
POZNAŃ
POZNAŃ - WROCŁAW
POZNAŃ-KALISZ
PRASZKA
PRZEMYSL
RADOM
RADOM - WARSZAWA
RAWICZ
ROZEWIE
RYBNIK
RZESZÓW
SANDOMIERZ
SIERADZ
SKARŻYSKO KAMIENNA
SOŃSK
STALOWA WOLA
SYCÓW
SZCZECIN
SZCZECINEK
TARNÓW
TCZEW
TOMASZÓW MAZOWIECKI
TORUŃ
WARSZAWA
WĄGROWIEC
WIELUŃ
WISŁA-KATOWICE
WODZISŁAW ŚLĄSKI
WROCŁAW
WROCŁAW-KALISZ
WRONKI
ZAMOŚĆ
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE
ZDZIESZOWICE
ZIELONA GÓRA
ZŁOCZEW
ZŁOTÓW
ŻARY
ŻELECHÓW
ŻORY
    Sobota 02 lipca 2022   Liczba odwiedzin : 178136   Gości online : 4
powered by